İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Seferberlik ve Savaş Hazırlıkları Olağan Toplantısı Yapıldı 26 Nisan 2017
foto
Her yıl Nisan ayında yapılması gereken seferberlik ve savaş hazırlıkları toplantısı askeri makamların ve seferberlik planlamasında görev verilen kamu ve özel kuruluşların temsilcilerinin katıldığı toplantı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzde yapıldı.
[Devamı]
Köpekle Doğa Araması Semineri 20 Nisan 2017
foto
‘KÖPEKLİ DOĞA ARAMASI SEMİNERİ’ AFAD AFYONKARAHİSAR’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD Afyonkarahisar) ve Köpek Irkları ve Kronolojisi Federasyonu (KIF) İşbirliği ile 17-18-19 Nisan 2017 tarihlerinde teorik ve uygulamalı olarak AFAD Afyonkarahisar’da “Köpekli Doğa Araması Semineri” gerçekleştirildi. Doğada kaybolma vakalarına ülkemizde sıklıkla rastlanılmaktadır. Bu durumlarda alanın hızlı şekilde taranarak kayıp kişinin yerinin tespit edilmesi, kayıp kişiye ulaşma zamanının kısalmasına, kaybolan kişi veya kişilere yardımın hızlı şekilde iletilmesine katkı sağlamaktadır. Alan taramalarında doğada arama köpeklerinin kullanılmasıyla kurtarma personelinin ulaşmakta zorlandığı noktalar daha hızlı incelenmekte ve bu alanlarda yetiştirilmiş, kokuya duyarlı ...
[Devamı]
Emekli olan Şube Müdürümüz Tekin ÖZAKTI'ya Veda Yemeği 11 Nisan 2017
foto
Emekliye ayrılan Şube Müdürümüz Tekin ÖZAKTI için veda yemeği düzenlendi. İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Sayın Mehmet BULDAN, Şube Müdürümüz Sayın Tekin ÖZAKTI´ ya görev yaptığı süre içerisinde değerli katkılarından dolayı teşekkür ederek hediye ve plaket takdim etti.
[Devamı]
Köpekli Doğa Araması Seminer ve Sınavı 04 Nisan 2017
foto
AFAD Afyonkarahisar ile KIF işbirliğiyle yapılacak olacak olan Köpekli Doğa Araması Seminer ve Sınavı Afyonkarahisar İlinde gerçekleştirilecektir. Katılımcıların bilgilerini(Adı, Soyadı ve Cep Telefonu) en geç 07.04.2017 tarihine kadar afyonbirlik@afad.gov.tr adresine bildirmeleri önemle rica olunur.
[Devamı]
Afete Hazır İşyeri Projesi ile Semay Tarım Ürünleri ve Seracılık A.Ş. firmasına eğitim verildi. 29 Mart 2017
foto
Afete Hazır İşyeri Projesi kapsamında ilimizdeki afetlere yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla, İlimizde seracılık faaliyetlerini sürdüren Semay Tarım Ürünleri ve Seracılık A.Ş. firmasının 50 personeline Müdürlüğümüz uzman personellerince işyeri acil durum eğitimi, yangın eğitimi ve yangın söndürme teknikleri eğitimi verilmiş olup, akabinde tahliye ve organizasyon tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
Deprem Haftası Etkinliklerimizle Her Alanda Afet Bilinçlendirme Faaliyetinde Bulunduk. 08 Mart 2017
foto
İlimiz merkez ve ilçelerinde afet eğitimlerinde her haneden en az bir bireye ulaşmak için yoğun bir şekilde emek sarf ediyoruz. KÖY OKULLARINDA AFET BİLİNÇİ EĞİTİMLERİMİZ “AFAD Köylerde Çocuklarla Birlikte” projemiz doğrultusunda afet bilinci eğitimi vermek amacıyla Müdürlüğümüz tarafından köy okullarıyla irtibata geçilerek köy okullarında uzman personellerimiz tarafından afet bilinci eğitimi verilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda 16 köy okuluna gidilmiş olup 22 okulda Bin 552 öğrenciye ulaşılmıştır.
[Devamı]
Park Afyon AVM'de Stant ve Sergi 06 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla etkinliklerimiz devam ediyor. Park Afyon Alışveriş Merkezinde AFAD'ın görev aldığı fotoğrağları sergilendik. Bilgilendirme standımızla 2 gün boyunca halkımızı afetlerle ilgili bilgilendirdik. Çoçuklara DASK kumbarası hediye ederek sevindirdik.
[Devamı]
Köpekli Arama Timi Eğitim Ve Görev Yeterlilik Sınavları AFAD Afyonkarahisar'da Gerçekleştirilecek 05 Mart 2017
foto
Afet ve acil durum hallerinde canlı arama çalışmalarında görev alacak Türkiye'deki tüm köpekli arama timlerini belirleyen ‘Köpekli Arama Timi Eğitim ve Görev Yeterlilik Sınavı’ 2017-2018 AFAD Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
[Devamı]
Cumhuriyet Lisesinde Afet Bilinci Eğitimi, Tahliye, Yangın Tatbikatı ve Fotoğraf Sergisi İle Kurtarma Aracının Tanıtımı 02 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında İlimiz Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde öğrenci, öğretmen ve personele afet bilinci eğitimi verildi. Deprem, tahliye ve yangın söndürme tatbikatı ve görev fotoğraf sergisi açılarak arama-kurtarma aracımızın tanıtımı yapıldı.
[Devamı]
Devlet Hastanesinde Stand ve Fotoğraf Sergisi Açtık 28 Şubat 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 27.02.2017 tarihinde Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde Müdürlüğümüz AFAD Afyonkarahisar'ın görev almış olduğu Fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi ve bilgilendirme standı açıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456