İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Yeni Deprem Tehlike Haritası Yayımlandı 21 Mart 2018
foto
En son 1996 yılında yürürlüğe giren Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası, AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yenilenmiş, 18 Mart 2018 tarih ve 30364 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır. Yeni harita 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecektir.
[Devamı]
Deprem Haftası Etkinliklerimiz 09 Mart 2018
foto
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak 2018 Yılı 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İlimizde düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, kurumlarda ve okullarda “Temel Afet Bilinci, Yangın Eğitimi, Bilinçlendirme Standı, Fotoğraf Sergisi, Kurtarma, tahliye tatbikatları" gerçekleştirdik.
[Devamı]
Sayın Valimize Deprem Haftası Ziyareti 01 Mart 2018
foto
İl Afet Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan, İl Afet ve Acil Durum Şube Müdürleri ile diğer görevlilerden oluşan heyet 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında kendilerini kabul eden Vali Mustafa Tutulmaz’a teşekkür eden İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan, kurumun çalışmaları ve faaliyetleri ile deprem konusunda halkımızın bilinçlendirilmesi amacıyla hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdiler. Ziyarette konuşan Vali Tutulmaz; "Afyonkarahisar depremi görmüş ve bu anlamda da bazı tecrübelere sahip bir ilimizdir. Ne yazık ki ülkemizin çeşitli illerinde de büyük depremler yaşandı. Yüce Rabbimiz büyük depremlerden ve buna bağlı olarak kayıplardan bizi korusun. İşte bunun içindir ki bizler her zaman depreme hazırl...
[Devamı]
Ekiplerimiz Suriye Sınırında... 28 Şubat 2018
foto
Kilis-Suriye sınırında uzun zamandır görev yapmakta olan 8 kişilik KBRN ekibimizden sonra, Gaziantep ve Cerablus bölgesinde görev yapmak üzere Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Mustafa ESER ile birlikte 3 kişilik ekibimiz Geçici Barınma Merkezleri ile sınır noktalarında yürütülmekte olan iş ve işlemlerde görev almak üzere bölgeye hareket etti.
[Devamı]
Subay adayı stajyer personel çalışmalarımız hakkında bilgilendirildi 20 Şubat 2018
foto
Önümüzdeki dönemde Jandarma Genel Komutanlığı saflarına katılacak olan subay adayı stajyer personel kurumumuzu etti. Çalışmalarımız hakkında bilgilendirildiler.
[Devamı]
Muhtarlara Afet Müdahale Planı ve Toplanma Yerleri anlatıldı. 19 Şubat 2018
foto
Afyonkarahisar Merkez 58 mahalle muhtarı ve 1'er azasına gruplar halinde 12-16 Şubat 2018 tarihleri arasında 5 gün süresince Afet Müdahale (TAMP-Afyon) Planı ve İlimiz Geçici İskan ve Toplanma Merkezleri hakkında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Gönüllü Arama Kurtarma Ekip Eğitimi 19 Şubat 2018
foto
İlimizde gönüllü arama kurtarmacı potansiyelinin artırılması amacıyla yaptığımız çalışmalar kapsamında, resmi ve özel kurum ve kuruluşlarca oluşturulan gönüllü ekiplere arama kurtarma temel eğitimlerimiz devam ediyor. Beşir Derneği Afyon Şubesinin 14 kişilik Arama Kurtarma Ekibine 12-16 2018 tarihleri arasında 5 gün süresince teorik ve uygulamalı olarak Arama Kurtarma Temel Eğitimi uzman personelimizce verildi.
[Devamı]
İhsaniye İlçesi Afet Eğitimi ve Tatbikatı 12 Şubat 2018
foto
İhsaniye kaymakamlığı afet bilinci eğitimi ve yangın tatbikatı; Kaymakam Alper TAŞ, İhsaniye Belediye Başkanı Şaban ÇABUK, Belde belediye başkanları, muhtarlar, daire amirleri ve kamu çalışanların katılımı ile gerçekleştirildi.
[Devamı]
Köpekli Arama Timleri Sertifikalarını Aldı. 23 Ocak 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı’nca afet ve acil durum hallerinde canlı aramaya yönelik faaliyet gösterecek köpekli arama timlerinin çalışma, sınav usul ve esaslarını belirleyen yönetmelik kapsamında, köpekli arama timleri eğitim ve görev yeterlilik sınavı Afyonkarahisar Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ilimizde yapıldı. Afyonkarahsar AFAD’ında yer aldığı komisyon değerlendirilmeleriyle eğitim ve görev yeterlilik sınavında başarılı olan timlere Vali Mustafa Tutulmaz tarafından sertifikaları teslim edildi. Vali Tutulmaz’ın makamında gerçekleştirilen sertifika teslim töreninde Vali Yardımcısı Cafer Sarılı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan ve Afyonkarahsar AFAD görevlileri katıldı. Tören sırasında bilgiler aktaran İl Afet ve Acil Durum Mü...
[Devamı]
AFAD Arama Kurtarma Birliğimiz 2017 Yılında 346 Faaliyet Bulundu. 10 Ocak 2018
foto
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü afet ve sivil savunma planlamaları, koordinasyon, mühendislik faaliyetleri yanında AFAD Arama Kurtarma Birliği eliyle yürüttüğü afet ve acil durumlara müdahale ve tedbir faaliyetleriyle 2017 yılında 346 adet faaliyetlerinde bulundu.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011