İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi’nin 2. Modül Eğitimi Tamamlandı. 01 Ekim 2018
foto
Eğitim; AFAD Afyonkarahisar Arama Kurtarma Birliği Eğitim Tesislerinde Gerçekleşti. AFAD Başkanlığımızın Koordinasyonunda; AFAD Afyonkarahisar Arama Kurtarma Birliği Eğitim Tesislerimizde 24-30 Eylül tarihlerinde, 30 İl'den katılan 33 AFAD Arama ve Kurtarma Teknisyeni, Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi’nin ikinci modülü olan “Kentsel Arama Kurtarma Malzemelerinin Kullanımı ve Bakımı Eğitimi”nin ikinci dönem kursunu tamamladı.
[Devamı]
Köpekli Arama Timleri Sınavı Başladı. 01 Ekim 2018
foto
AFAD, Türkiye genelindeki köpekli arama timlerini belirlemek için 1-16 Ekim tarihlerinde Afyonkarahisar’da ‘Köpekli Arama Timi Eğitim ve Görev Yeterlilik Sınavı’ düzenliyor. Sınava sertifikası bulunmayan veya sertifika süresi dolan 33 köpekli arama timi ile ferdi gönüllüler katılıyor. Başarılı olanlar, AFAD tarafından akredite edilecek ve iki yıl geçerli sertifikanın sahibi olacaklardır.
[Devamı]
AFAD Afyonkarahisar TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliğinde 25 Eylül 2018
foto
AFAD AFYONKARAHİSAR TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ’NDE Kamil Miras Anadolu Lisesi'nde "Bilime Açılan Kapı Afyonkarahisar TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’ne” katılan AFAD Afyonkarahisar standına büyük ilgi... Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın açılışını yaptığı TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’nde AFAD Afyonkarahisar'ın kullandığı son teknolojik aletlerinin sergilendiği stant, şenliğe katılanlar ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.
[Devamı]
Vali Mustafa Tutulmaz Selden Zarar Gören Belde ve Köyleri Ziyaret Etti 10 Ağustos 2018
foto
Vali Mustafa Tutulmaz ve Afyonkarahisar Milletvekili Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı ve Döğer Kasabaları ile Ayazini köylerinde geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış nedeniyle oluşan sel felaketi sonrasında başlanılan çalışmaları yerinde inceledi, vatandaşlarla istişare etti.
[Devamı]
Vali Vekili Dr. Adem Uslu Sel Felaketinin Yaşandığı İhsaniye İlçemize Bağlı Köy ve Kasabalarda İncelemelerde Bulundu 02 Ağustos 2018
foto
İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı ve Döğer Kasabaları ile Ayazini ve Eynehankuzviran köylerinde önceki gün etkili olan sağanak yağış sonrası oluşan sel felaketi sonrasında başlanılan hasar tespit çalışmaları devam ederken Vali Vekili Dr. Adem Uslu belde ve köylerde incelemelerde bulundu. Sele maruz kalan yerleşim yerlerinde vatandaşları dinleyen ve geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Vekili Uslu, gerekli tespitlerin yapılarak mağduriyetlerin kısa sürede giderilmesi için ilgili kurumların üzerine düşen görevleri ivedilikle yerine getireceğini söyledi. Vali Vekili Dr. Adem Uslu’ya İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Oyur, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar ile diğer yetkililer eşlik etti. Sel afetinin yaşandığı ye...
[Devamı]
Bölge İllerin AKT Personeline Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi 13 Temmuz 2018
foto
AFAD Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM) koordinasyonunda, Birlik Müdürlüğümüz sorumluluk bölgesinde bulunan Isparta, Burdur, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Konya ve Antalya İllerinden gelen Arama ve Kurtarma Teknisyeni personeline Hafif Arama ve Kurtarma Eğitici Eğitmenlerimiz tarafından 11-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi verildi.Verilen Eğitimler; 1-Afetler ve Ortaya Çıkardığı Sonuçlar2-Olay Yeri Yönetimi ve Koordinasyon3-Tahliye ve Tahliye Türleri4-Hasta Yaralı ve Taşıma Teknikleri5-Üst Katlardan ve Kuyulardan Kurtarma
[Devamı]
3. Uluslararası Hayvan Kurtarma Konferansı AFAD Afyonkarahisar'da yapıldı. 09 Temmuz 2018
foto
İlki 2009 yılında Şanlıurfa’da, ikincisi geçtiğimiz yıl Aksaray’da yapılan Uluslararası Hayvan Kurtarma Konferansı’nın üçüncüsü Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde yapıldı. 3. Uluslararası Hayvan Kurtarma Konferansı açılış programına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, DKMP 5. Bölge Müdürü Nevzat Alğan, AKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan KARADAŞ, Konferans Başkanı Prof. Dr. Gürbüz AKSOY ve çok sayıda akademisyen katıldı. Konferansa 34 Yerli, 5 Yabancı Akademisyen Katıldı Uluslararası Konferansa ülkemizden Harran, Mustafa Kemal, Aksaray, Afyon Kocatepe, Ankara, Selçuk ve Namık Kemal üniversitelerinden toplam 34 akademisyen katılırken, Bulgaristan, Pakistan, İspanya, Suriye v...
[Devamı]
AFAD Deprem Simülasyon Tırı Afyonkarahisar'da 02 Temmuz 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM) Öğretmenleri ve Müdürlüğümüz uzman personelleri tarafından 26-30 Haziran 2018 tarihleri arasında Afyonkarahisar İl Merkezi, Bolvadin ve Çobanlar İlçelerinde afet ve acil durumlar konusunda eğitimlerin yaygınlaştırılması amacıyla; AFAD Deprem Simülasyon Tırı ile her yaştan katılımcıya depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak eğitimler verildi.
[Devamı]
2 Bin 239 Öğretmene Afet Farkındalık Eğitimi Verildi. 29 Haziran 2018
foto
Milli Eğitim Bakanlığı’nın her eğitim öğretim yılı sonunda düzenlediği mesleki çalışma programı çerçevesinde düzenlenen "Afet Farkındalık Eğitimi"ne öğretmenler yoğun ilgi gösterdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen "Afet Farkındalık Eğitim" programı 13-18 ve 22 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. AFAD Afyonkarahisar Uzman personellerince verilen eğitime 2 Bin 239 öğretmen katıldı.
[Devamı]
Öğretmenlere Yönelik Afet Farkındalık Eğitimlerimiz Başladı. 14 Haziran 2018
foto
Milli Eğitim Bakanlığınca her yıl öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen mesleki çalışma programına bu yıl 'Afet Farkındalık Eğitimi' de dahil edildi. Afyonkarahisar İl merkezinde görevli öğretmenlerin katılacağı ve 3 etap halinde yapılması planlanan eğitimlerin ilki 13 Haziran 2018 günü 5 ayrı lisenin konferans salonunda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213