İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

RAMAZAN GIDA KOLİSİ SURİYELİ MİSAFİRLERE DAĞITILDI. 21 Haziran 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından gönderilen 200 adet Ramazan Gıda Paketi İlimizde bulunan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere dağıtıldı.
[Devamı]
Emirdağ Devlet Hastanesi Personeline Afet Bilinci Eğitimi 08 Haziran 2017
foto
Emirdağ Devlet Hastanesi Personeline Afet Bilinci Eğitimi "Afete Hazır İşyeri" projemiz kapsamında Emirdağ Devlet Hastanesi personeline yönelik Müdürlüğümüz uzman personellerince işyeri acil durum eğitimi, yangın eğitimi ve yangın söndürme teknikleri eğitimi verilmiş olup, akabinde tahliye ve organizasyon tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ SINAV TARİHİ BELLİ OLDU 30 Mayıs 2017
foto
Afet ve acil durum hallerinde ülkemizde canlı aramaya yönelik faaliyet gösterecek köpekli arama timlerinin çalışma, sınav usul ve esaslarını belirleyen yönetmelik kapsamında yapılacak olan Köpekli Arama Timleri Eğitim ve Görev Yeterlilik Sınavı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) uygun görüşü ile 2 yıl süre ile Afyonkarahisar Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından yapılacaktır.
[Devamı]
Personele “Etik” Konulu Seminer Verildi. 30 Mayıs 2017
foto
25-31 Mayıs Etik Haftası olması nedeniyle, 30 Mayıs 2017 tarihinde Müdürlüğümüz Konferans salonunda Şube Müdürümüz Kemalettin GÜNGÖR tarafından “Kamu Yönetiminde Etik İlkeler ve Kurallar” konulu seminer düzenlenmiştir. Müdürlüğümüz personellerinin katıldığı seminerde, etik değerlerle donatılmış insan özellikleri, yönetsel ve mesleki etik, yönetimde uyulması beklenen etik ilkeler ve yönetimde etik dışı davranışlar konuları ele alındı.
[Devamı]
Köpekli Arama Timleri Sınav Tarihleri Belirlendi. 29 Mayıs 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Köpekli Arama Timleri Eğitim Yeterlilik ve Görev Yeterlilik Sınavının 2 yıl süre ile Afyonkarahisar'da yapılmasına karar verildi. Sınav Komisyonunda görev alan kurum ve kuruluşlar;
[Devamı]
“O” Kahraman Benim “……..!” 23 Mayıs 2017
foto
Karar Ver, Sorumluluk Al, Harekete Geç! Yakın geçmişte içimizdeki kahramanlar sayesinde çok ciddi bir krizi atlattık. 15 Temmuz’da milletimiz doğal bir biçimde karar verdi, sorumluluk aldı ve harekete geçti. Böylece kahramanlık hikâyelerini kendileri yazdı. Sivil savunma anlarında toplumun yine aynı şekilde kendi kahramanlık hikâyelerini yazabilmeleri için vatandaşlardan “AFAD Gönüllüsü” olmalarını ve içlerindeki kahramanı açığa çıkarmalarını istiyoruz.
[Devamı]
Köpekle Doğa Araması Sınavı Yapıldı 17 Mayıs 2017
foto
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz (AFAD Afyonkarahisar) ile Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) işbirliği ile düzenlenen ve iki gün süren 'Köpekle Doğa Araması Sınavı' Afyonkarahisar'da gerçekleştirildi. Başta Adana, Afyonkarahisar, İzmir ve Kütahya olmak üzere bazı illerde bulunan AFAD, itfaiye, gönüllü ve sivil toplum kuruluşlarınca kullanılan 13 arama ve kurtarma köpeğinin yer aldığı sınav, arazide arama ve itaat olmak üzere iki aşamada gerçekleştirildi.
[Devamı]
Kentsel Arama ve Kurtarma Seviye 2.3 Eğitimi AFAD Afyonkarahisar'da tamamlandı. 15 Mayıs 2017
foto
15 Mayıs 2017 AFAD Başkanlığı Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM) koordinasyonunda “Kentsel Arama ve Kurtarma Seviye 2.3 Eğitimi” 02 – 07 Mayıs 2017 tarihleri ve 08-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında iki grup halinde, 45 İl’den 45 kursiyer ve 12 Eğitmenin katılımıyla Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birliğimiz eğitim tesislerinde yapıldı.
[Devamı]
Yağ Fabrikasında Afet Bilinci Eğitimi, Yangın ve Tahliye Tatbikatı 11 Mayıs 2017
foto
AFAD Afyonkarahisar/11 Mayıs2017 Afete Hazır İşyeri Projesi kapsamında afetlere yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla, İlimizde sıvı yağ faaliyetlerini sürdüren Oruçoğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş. firmasının 98 personeline AFAD Afyonkarahisar İl Müdürlüğümüz uzman personellerince işyeri acil durum eğitimi, yangın eğitimi ve yangın söndürme teknikleri eğitimi ve tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Otizmli Çocuklara ve İşitme Engellilere Afet Bilinci Semineri 09 Mayıs 2017
foto
AFAD Afyonkarahisar olarak İlimizde toplumun her kesimine yönelik uyguladığımız afet bilinci bilgilendirme seminerlerimizden birisini de 9 Mayıs 2017 tarihinde Karahisar İşitme Engelliler İlkokulu ve Afyonkarahisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde gerçekleştirdik.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567