İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Deprem Haftası Etkinliklerimizle Her Alanda Afet Bilinçlendirme Faaliyetinde Bulunduk. 08 Mart 2017
foto
İlimiz merkez ve ilçelerinde afet eğitimlerinde her haneden en az bir bireye ulaşmak için yoğun bir şekilde emek sarf ediyoruz. KÖY OKULLARINDA AFET BİLİNÇİ EĞİTİMLERİMİZ “AFAD Köylerde Çocuklarla Birlikte” projemiz doğrultusunda afet bilinci eğitimi vermek amacıyla Müdürlüğümüz tarafından köy okullarıyla irtibata geçilerek köy okullarında uzman personellerimiz tarafından afet bilinci eğitimi verilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda 16 köy okuluna gidilmiş olup 22 okulda Bin 552 öğrenciye ulaşılmıştır.
[Devamı]
Park Afyon AVM'de Stant ve Sergi 06 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla etkinliklerimiz devam ediyor. Park Afyon Alışveriş Merkezinde AFAD'ın görev aldığı fotoğrağları sergilendik. Bilgilendirme standımızla 2 gün boyunca halkımızı afetlerle ilgili bilgilendirdik. Çoçuklara DASK kumbarası hediye ederek sevindirdik.
[Devamı]
Köpekli Arama Timi Eğitim Ve Görev Yeterlilik Sınavları AFAD Afyonkarahisar'da Gerçekleştirilecek 05 Mart 2017
foto
Afet ve acil durum hallerinde canlı arama çalışmalarında görev alacak Türkiye'deki tüm köpekli arama timlerini belirleyen ‘Köpekli Arama Timi Eğitim ve Görev Yeterlilik Sınavı’ 2017-2018 AFAD Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
[Devamı]
Cumhuriyet Lisesinde Afet Bilinci Eğitimi, Tahliye, Yangın Tatbikatı ve Fotoğraf Sergisi İle Kurtarma Aracının Tanıtımı 02 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında İlimiz Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde öğrenci, öğretmen ve personele afet bilinci eğitimi verildi. Deprem, tahliye ve yangın söndürme tatbikatı ve görev fotoğraf sergisi açılarak arama-kurtarma aracımızın tanıtımı yapıldı.
[Devamı]
Devlet Hastanesinde Stand ve Fotoğraf Sergisi Açtık 28 Şubat 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 27.02.2017 tarihinde Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde Müdürlüğümüz AFAD Afyonkarahisar'ın görev almış olduğu Fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi ve bilgilendirme standı açıldı.
[Devamı]
POMEM’e Afet Eğitimi 20 Şubat 2017
foto
Afete Hazır Türkiye Kapsamında farkındalığı artırmak için 16.02.2017 tarihinde AFAD Afyonkarahisar Uzman personellerimiz tarafından, ilimiz Polis Meslek Eğitim Merkezinde öğrenim gören polis adaylarına Afet Bilinci Eğitimi ve KBRN Farkındalık eğitimi verildi.
[Devamı]
Buz Tutan Gölete Düşerek Boğulan 8 Yaşındaki Çocuğu AFAD Ekibimiz Çıkardı 20 Şubat 2017
foto
Afyonkarahisar Bayat İlçesi baraj göletinde yüzeydeki buzun kırılması sonucu gölete düşen 8 yaşındaki çocuğun cesedi AFAD Afyonkarahisar ekibimiz tarafından çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
BAKUT Arama Kurtarma Temel Eğitimini Tamamladı 20 Şubat 2017
foto
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz tarafından 2016 yılında başlatılan “EKİP KUR HAYAT KURTAR” projesi ile afetlere karşı eğitimli gönüllü müdahaleci potansiyelini artırıyoruz. ‘’Bir can için sen de ekip ol, sen de bizimle ol, bir olalım birlikte kurtaralım’’ diyerek Kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve STK’larının müdahale birimlerinde görev alan personelin, temel arama ve kurtarma bilgisi, ilkeleri, yöntemleri ile ekiple birlikte çalışma becerileri kazanmalarını sağlayarak, başarılı bir müdahaleci olmalarını sağlamak amacıyla Ekip Kur Hayat Kurtar Projesi ile AFAD Afyonkarahisar olarak geçen yıl 17 İlçe Belediye İtfaiye ekibi ile AKSA Doğalgaz ekibi, İHH arama kurtarma ekibi, Genç Yeryüzü Doktorları arama kurtarma ekibi, Dumlupınar Üniversitesi Arama Kurtarma Toplulu...
[Devamı]
Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğüne yangın söndürme eğitimi 09 Şubat 2017
foto
Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında ilimizdeki afetlere yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla, İlimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü öğrenci ve personeline,Müdürlüğümüz uzman personellerince, yangın eğitimi ve yangın söndürme teknikleri eğitimi verilmiş olup, akabinde tahliye ve söndürme tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
Bolvadin Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine Eğitim 09 Şubat 2017
foto
Müdürlüğümüz ve Bolvadin Belediye Başkanlığı İşbirliği ile Yapılan Temel Arama ve Kurtarma Eğitim Programımız Başladı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün “Ekip Kur Hayat Kurtar ‘’ projesi kapsamında Bolvadin Belediye Başkanlığı tarafından 12 kişilik Arama Kurtarma Ekibi (BAKUT) kuruldu. Ekibin “Temel Arama ve Kurtarma Eğitimi’’ Müdürlüğümüzce verilmeye başlandı.
[Devamı]
Sayfalar: 12345