İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Genç Yeryüzü Doktorlarına, AFAD Afyonkarahisar'dan Eğitim. 14 Mayıs 2018
foto
Afyon Kocatepe Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları üyelerine yönelik , Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Uzman Personelleri tarafından 28.04.2018 ile 14.05.2018 tarihleri arasındaki üç hafta sonu: ''Temel Afet Bilinci, Temel Yangın Söndürme Teknikleri, KBRN Farkındalık, Acil Durumlarda Yaralı Taşıma Usulleri'' hakkında eğitimler verildi.
[Devamı]
AKUK, Geleneksel AFAD Afyonkarahisar Eğitim Kampını Tamamladı. 10 Mayıs 2018
foto
Dumlupınar Üniversitesi Arama Kurtarma Topluluğu (AKUK), Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitim tesislerindeki 10 günlük “Kentsel Arama Kurtarma Eğitimi”ni tamamladı. DPÜ AKUK, kurulduğu 2007 yılından buyana her yıl bünyesine kattığı yeni üyelerle birlikte geleneksel hale getirdiği 13 ncü AFAD Afyonkarahisar’daki 10 günlük eğitim kampını 09.05.2018 tarihinde tamamladı.
[Devamı]
Dinar ve Şuhut İlçe Okullarında Afet Eğitimi ve Yangın Tatbikatı 27 Nisan 2018
foto
İlimiz İlçelerinden Dinar ve Şuhut’ta 25.04.2018-26.04.2018 tarihlerinde 8 okulda Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir ve deprem, tahliye, yangın söndürme tatbikatı yapıldı. İlimiz merkez ve ilçelerinde Afet Bilinci Kültürü oluşturmak amacıyla okullarda Afet Bilinci Eğitimleri’miz devam etmektedir. Müdürlüğümüz tarafından yapılan tatbikatlarla öğrenciler afetler esnasında yapılması gereken davranış kurallarını öğrenmekte ve pekiştirmektedir. Geçmişe kıyasla, günümüz çocuklarında ve gençlerinde afet kültürü oluşmakta, gelişmeye devam etmektedir.
[Devamı]
Hassas Burunlar Afyonkarahisar’da Yarıştı 16 Nisan 2018
foto
Afyonkarahisar, uluslararası bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Geçen yıl İlimizde ilki gerçekleştirilen Köpekli Doğa Arama Semineri ve Sınavının ikincisi 13-14-15 Nisan 2018 tarihlerinde 9 İl’den iştirak eden sivil ve gönüllü köpekli arama timlerinin katılımıyla ilimizde gerçekleştirildi. Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı yarışmanın organizasyonu Köpek Irkları ve Kinolojisi Federasyonu (KIF) ve AFAD İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirildi.
[Devamı]
İlimizde Bulunan Özel Güvenlik Personeline Afet Bilinci eğitimi verilmiştir. 28 Mart 2018
foto
Afyonkarahisar İli Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde Emniyet Genel Müdürlüğü; Özel Güvenlik Daire Başkanlığınca, İlimizde görev yapan 1538 Özel Güvenlik görevlisine yönelik 26-27 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenmiş, düzenlenen bu eğitimlerde Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce, katılımcılara ‘’Temel Afet Bilinci,ve Doğal Afetler konularında farkındalık eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Yeni Deprem Tehlike Haritası Yayımlandı 21 Mart 2018
foto
En son 1996 yılında yürürlüğe giren Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası, AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yenilenmiş, 18 Mart 2018 tarih ve 30364 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır. Yeni harita 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecektir.
[Devamı]
Deprem Haftası Etkinliklerimiz 09 Mart 2018
foto
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak 2018 Yılı 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İlimizde düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, kurumlarda ve okullarda “Temel Afet Bilinci, Yangın Eğitimi, Bilinçlendirme Standı, Fotoğraf Sergisi, Kurtarma, tahliye tatbikatları" gerçekleştirdik.
[Devamı]
Sayın Valimize Deprem Haftası Ziyareti 01 Mart 2018
foto
İl Afet Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan, İl Afet ve Acil Durum Şube Müdürleri ile diğer görevlilerden oluşan heyet 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında kendilerini kabul eden Vali Mustafa Tutulmaz’a teşekkür eden İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan, kurumun çalışmaları ve faaliyetleri ile deprem konusunda halkımızın bilinçlendirilmesi amacıyla hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdiler. Ziyarette konuşan Vali Tutulmaz; "Afyonkarahisar depremi görmüş ve bu anlamda da bazı tecrübelere sahip bir ilimizdir. Ne yazık ki ülkemizin çeşitli illerinde de büyük depremler yaşandı. Yüce Rabbimiz büyük depremlerden ve buna bağlı olarak kayıplardan bizi korusun. İşte bunun içindir ki bizler her zaman depreme hazırl...
[Devamı]
Ekiplerimiz Suriye Sınırında... 28 Şubat 2018
foto
Kilis-Suriye sınırında uzun zamandır görev yapmakta olan 8 kişilik KBRN ekibimizden sonra, Gaziantep ve Cerablus bölgesinde görev yapmak üzere Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Mustafa ESER ile birlikte 3 kişilik ekibimiz Geçici Barınma Merkezleri ile sınır noktalarında yürütülmekte olan iş ve işlemlerde görev almak üzere bölgeye hareket etti.
[Devamı]
Subay adayı stajyer personel çalışmalarımız hakkında bilgilendirildi 20 Şubat 2018
foto
Önümüzdeki dönemde Jandarma Genel Komutanlığı saflarına katılacak olan subay adayı stajyer personel kurumumuzu etti. Çalışmalarımız hakkında bilgilendirildiler.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112