İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İlimiz ve İlçe Kamu Kurum ve kuruluşlarına “SİVİL SAVUNMA PLANLARININ YAPILMASI”,“AFAD GÖNÜLLÜĞÜ “konuları ile “AFET BİLİNCİ” ile ilgili eğitimleri verilmeye başlandı. 14 Aralık 2017
foto
Afyonkarahisar İlimiz ve İlçelerimizdeki Kamu Kurum ve kuruluşları temsilcilerine Sivil Savunma Planlarının yapılması ile ilgili eğitimler verilmeye başlandı. 20 Kasım 2017 tarihinde başlayan eğitimlerimiz 20 Aralık 2017 tarihine kadar sürecektir.
[Devamı]
TAMP Afyonkarahisar Bilgi Yönetimi ve Değerlendirme ve İzleme Hizmet Grubu ile Kaynak Yönetimi Hizmet Grubu Eğitim ve Masabaşı Tatbikatı Yapıldı 14 Kasım 2017
foto
TAMP Afyonkarahisar İl Afet Müdahale Planında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün ana çözüm ortağı olduğu Bilgi Yönetimi Değerlendirme ve İzleme Hizmet Grubu ve Kaynak Yönetimi Operasyon planı destek çözüm ortakları olan ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine görevleri ile ilgili eğitim verildi, eğitim sonrasında masabaşı tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
Kışa Hazırlık ve Karla Mücadele Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz Başkanlığında Yapıldı. 10 Kasım 2017
foto
2017-2018 yılı kış döneminde mevsim şartlarının ağır geçmesi ihtimali göz önüne alınarak ilimiz genelindeki karayollarında alınacak tedbirlerin görüşülmesi, eksiklik ve ihtiyaç hissedilen konularda gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla kışa hazırlık ve karla mücadele toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Vali Yardımcıları Dr. Adem Uslu, Cafer Sarılı ve Erhan Günay, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl ve Şube Müdürleri ile diğer yetkililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “İlimiz kışı en yoğun yaşayan illerin başında geliyor. İlimiz Ege Bölg...
[Devamı]
10 KASIM 10 Kasım 2017
foto
Vefatının sene-i devriyesinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.
[Devamı]
Çalışlar İlkokulu öğrencileri ve personeline Afet Bilinci Eğitimi 08 Kasım 2017
foto
İlimiz İscehisar ilçesinde Çalışlar İlkokulu'nda öğrencilere ve personele Afet Bilinci Eğitimi verildi. Eğitim sonrasında deprem, tahliye ve yangın tatbikatı yapıldı. Öğrencilere Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığı tarafından hazırlanan AFAD Çocuk dergisi verildi.
[Devamı]
4.Grup Görev Yeterlilik Sınavında BAŞARILI olan Köpekli Arama Timleri 03 Kasım 2017
foto
31.05.2011 Tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayınlanan KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ çalışma ve Sınav Yönetmeliği kapsamında; 30 Ekim -03 Kasım 2017 Tarihleri arasında Afyonkarahisar ilinde gerçekleştirilen Köpekli Arama Timi 4. Grup Görev Yeterlilik Sınavında BAŞARILI olan Köpekli Arama Timleri aşağıda belirtilmiştir.
[Devamı]
7’den 70’e Afet Bilinci Eğitimi 02 Kasım 2017
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’mızın 2003 yılında başlattığı Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Projesi kapsamında ilimizde Müdürlüğümüz tarafından Afet Bilinci Eğitimi Resmi/Özel kurum-kuruluş, STK ve okullarda verilmektedir.
[Devamı]
4. Grup Eğitim Yeterlilik Sınavında BAŞARILI olan Köpekli Arama Timleri 01 Kasım 2017
foto
Köpekli Arama Timi 4. Grup Eğitim Yeterlilik Sınavında BAŞARILI olan Köpekli Arama Timleri aşağıda belirtilmiştir. EĞİTMEN ADI KÖPEĞİN ADI KURUM ADI KEMAL KABAKOĞLU MALİ AFAD SAMSUN TEVFİK GÜL BOB STK/KUŞADASI AKUT YAMAN ERSEL YILDIRIM
[Devamı]
3. Grup Görev Yeterlilik Sınavında BAŞARILI olan Köpekli Arama Timleri 27 Ekim 2017
foto
31.05.2011 Tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayınlanan KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ çalışma ve Sınav Yönetmeliği kapsamında; 23 -27 Ekim 2017 Tarihleri arasında Afyonkarahisar ilinde gerçekleştirilen Köpekli Arama Timi 3. Grup Görev Yeterlilik Sınavında BAŞARILI olan Köpekli Arama Timleri aşağıda belirtilmiştir.
[Devamı]
ATAG21 Çalıştayı'na Afet Müdahale Planı ve Tehlike Haritaları Konusunda Katılım Sağladık. 27 Ekim 2017
foto
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öncülüğünde İlimiz İkbal Otelde gerçekleştirilen ve Türkiye genelinde aktif tektonik ve deprem konusunda uzman araştırmacıların katıldığı Aktif Tektonik Araştırma Grubu 21. Çalıştayı (ATAG21) Deprem Risk Analizi ve Modelle kapsamında Afyonkarahisar Afet Müdahale Planı ve Tehlike Haritaları Konusunda AFAD Afyonkarahisar olarak sunum gerçekleştirdik.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910