İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Etkinliği 13 Ekim 2017
foto
Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü olarak ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu'nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmış ve her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir. Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir
[Devamı]
Antalya ilinde KBRN Farkındalık Eğitimi ve KBRN Masabaşı Tatbikatları yapıldı. 13 Ekim 2017
foto
AFAD Afyonkarahisar Arama Kurtarma Birliğimizin sorumluluk alanında bulunan Antalya ilinde AFAD Başkanlığımızın koordinasyonunda, 10/12/EKİM 2017 tarihleri arasında AFAD Afyonkarahisar uzman personellerimiz tarafından; Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleler (KBRN) farkındalığının artırılması amacıyla ''KBRN farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimleri 450 kamu kurum ve kuruluş personeline verildi.
[Devamı]
1. Grup Görev Yeterlilik Sınavında BAŞARILI olan Köpekli Arama Timleri 13 Ekim 2017
foto
31.05.2011 Tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayınlanan KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ çalışma ve Sınav Yönetmeliği kapsamında; 10 -14 Ekim 2017 Tarihinde Afyonkarahisar ilinde gerçekleştirilen Köpekli Arama Timi 1. Grup Görev Yeterlilik Sınavında BAŞARILI olan Köpekli Arama Timleri aşağıda belirtilmiştir.
[Devamı]
CEKUT Ekibi Eğitimden geçti. 06 Ekim 2017
foto
Afyonkarahisar Açık Cezaevi Arama Kurtarma Ekibi (CEKUT) arama kurtarma temel tekrar eğitimi AFAD Afyonkarahisar eğitim tesislerinde gerçekleştirildi. Her yıl tekrar eğitimlerini AFAD Afyonkarahisar eğitim tesislerinde gercekleştiren CEKUT ekibinin arama kurtarma temel tekrar eğitimi bir hafta boyunca teorik ve uygulamalı olarak AFAD Afyonkarahisar Arama Kurtarma Birliği eğitim tesislerinde uzman personelimizin gözetiminde gerçekleşti.
[Devamı]
Birliğimiz Sorumluluk Alanındaki İller'de KBRN Farkındalık Eğitimi ve KBRN Masabaşı Tatbikatları Başladı. 03 Ekim 2017
foto
AFAD Afyonkarahisar Arama Kurtarma Birliğimizin sorumluluk alanında bulunan İllerde AFAD Başkanlığımızın koordinasyonunda, AFAD Afyonkarahisar uzman personellerimiz tarafından; Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleler (KBRN) farkındalığının artırılması amacıyla ''KBRN farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimleri İllerdeki tüm kamu kurum ve kuruluş personeline verilmeye başladı. Eğitim sonunda Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) KBRN Hizmet Grubunda görevi bulunan kurum ve kuruluşlara da KBRN Hizmet Grubu Operasyon planı hakkında bilgiler verilerek masabaşı tatbikatları icra edilmeye başladı.
[Devamı]
Özel Sektör Kuruluşlarına Sivil Savunma Planı Yapımı ve Afet Bilinci Eğitimlerimiz Başladı. 28 Eylül 2017
foto
İlimiz ve ilçelerimizde faaliyet gösteren personel sayısı 100 üzerinde olan özel sektör kuruluşlarına yönelik sivil savunma planlarının yapılması ve afet bilinci eğitimleri Müdürlüğümüz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Müdürlüğü uzman personellerince verilmeye başlandı.
[Devamı]
KBRN Operasyon Planı Eğitim ve Masa Başı Tatbikatı 26 Eylül 2017
foto
TAMP Afyonkarahisar İl Afet Müdahale Planında Müdürlüğümüzün ana çözüm ortağı olduğu KBRN hizmet grubu operasyon planı ile ilgili destek çözüm ortaklarına eğitim verildi, sonrasında masabaşı tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği Afyonkarahisar ilinde meydana gelen depremden sonra Organize Sanayi Bölgesinde kimyasal üretim yapan bir tesiste çıkan yangın sonucu meydana gelen patlamadan sonra kimyasal sıvı sızıntısı ihbarı AADYM'ye ulaşmıştır. Bu bilgiler doğrultusunda TAMP- Afyonkarahisar KBRN (Kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer) hizmet grubu ana ve destek çözüm ortağı personelleri acilen görev başına çağrılmıştır. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün ana çözüm ortaklığını yürüttüğü, 'İl AFAD Müdürlükleri KBRN Ekipleri, Belediye ve Özel İtfaiye Ekipleri, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğ...
[Devamı]
K9 Hazırlık Semineri 13 Eylül 2017
foto
09 Ekim- 03 Kasım 2017 tarihleri arasında AFAD Afyonkarahisar Eğitim tesislerinde düzenlenecek olan Köpekli Arama Timleri Yeterlik Sınavlarına yönelik 4 grupta düzenlenecek Hazırlık seminerlerinin ilki 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde AFAD Afyonkarahisar Eğitim tesislerinde başlamıştır.
[Devamı]
Afyon Alkaloid Fabrikasına Afete Hazır İşyeri Eğitimi 18 Ağustos 2017
foto
"Afete Hazır İşyeri" projemiz kapsamında 16.17.18. Ağustos tarihlerinde Bolvadin ilçesinde Afyon Alkaloidleri Fabrikası personeline yönelik Müdürlüğümüz uzman personellerince işyeri acil durum eğitimi, yangın eğitimi ve yangın söndürme teknikleri eğitimi verildi, akabinde tahliye ve organizasyon tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
"Marmara Depreminde Hayatını Kaybedenleri Rahmetle Anıyoruz!" 16 Ağustos 2017
foto
Ülkemizde topraklarımızın hemen hemen tamamı en az bir doğal afet tehlikesinin tehdidi altında bulunmaktadır. En çok afetzede oluşturma açısından bakıldığında ise deprem bu tehlikeler arasında birinci sırada yer almaktadır. KRİZ YÖNETİMİNDEN, RİSK YÖNETİMİNE GEÇİLDİ.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789