İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürü

3

 

Mehmet BULDAN

İl Afet ve Acil Durum Müdürü

1972 yılında Afyonkarahisar’ın Çobanlar İlçesinde doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Çobanlar İlçesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans, Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Önlisans ve İşletme Fakültesi Lisans Programlarını tamamladı. 
 
Askerlik hizmetine müteakiben 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğünde memuriyete başlayan Mehmet BULDAN, 1999 yılında Bolvadin Belediyesine, 2004 yılında ise Afyonkarahisar Valiliği İl Sivil Savunma Müdürlüğüne VHKİ olarak naklen atandı.
 
2007 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu görevde yükselme sınavı sonucu İlçe Sivil Savunma Müdürü oldu. Bolvadin ve Sandıklı İlçelerinde Sivil Savunma Müdürü olarak görev yaptı. 
 
Afyonkarahisar İl Sivil Savunma Müdürlüğünde geçici olarak görev yapmaktayken, 5902 sayılı yasa ile kurulan Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne 15.11.2009 tarihinde kurucu müdür olarak atandı. Halen Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak görev yapmaktadır. 
 
Mehmet BULDAN, evli ve iki çocuk babasıdır.