İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Afyonkarahisar Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

AFAD Afyonkarahisar TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliğinde 25 Eylül 2018

AFAD AFYONKARAHİSAR TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ’NDE

 

      Kamil Miras Anadolu Lisesi'nde  "Bilime Açılan Kapı Afyonkarahisar TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’ne” katılan AFAD Afyonkarahisar standına büyük ilgi... Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın açılışını yaptığı TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’nde AFAD Afyonkarahisar'ın kullandığı son teknolojik aletlerinin sergilendiği stant, şenliğe katılanlar ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

AFAD Afyonkarahisar, Kamil Miras Anadolu Lisesi’nde 20-21-22 Eylül 2018 tarihlerinde 3 gün boyunca gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’nde stant açarak afet ve acil durumlarda kullandığı son teknolojik alet ve ekipmanlarını tanıttı. Müdürlüğümüz çalışanları tarafından öğrencilere ve vatandaşlara afetler hakkında bilgilendirme yapılarak çocuklara AFAD Başkanlığımız tarafından hazırlanan AFAD Çocuk dergisi verildi.

22 Eylül 2018, Afyonkarahisar/  TÜBİTAK bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlayan “TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı” yayınlanmıştır. Bu program kapsamında 20-21-22 Eylül 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü AFAD Afyonkarahisar’dan destek talebi istemiştir ve Müdürlüğümüzce kabul edilmiştir.

AFAD Afyonkarahisar’a Yoğun İlgi

KBRN aracıyla birlikte son sistem teknolojik KBRN ve Dağcılık malzemelerinin tanıtımını yapan AFAD Afyonkarahisar’a öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlara, 3 gün boyunca süren TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’nde Müdürlüğümüz çalışmaları, afetler, KBRN ve Dağcılık malzemeleri hakkında bilgi verildi. AFAD Başkanlığımız tarafından hazırlanan, afetler hakkında eğlenceli bir şekilde bilgilendirme sağlayan AFAD Çocuk dergisi çocukların dikkatini çekerek çocukları mutlu etti.

AFAD Afyonkarahisar Teknolojiyi Yakından Takip Ediyor

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN standımızı ziyaret ederek Müdürlüğümüz personelinden KBRN ve Dağcılık malzemeleri hakkında bilgi aldı. Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ araç-gereçlerimizin teknoloji konusunda ileri düzeyde olduğunu belirterek memnuniyetini ifade etti.

Kısa Bilgi: Katılımcı Sayısı

3 gün boyunca süren TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’nde yaklaşık 700 kişi AFAD Afyonkarahisar’ın kurduğu stantta afetler ve araç-gereçlerimiz hakkında bilgilendirme aldı.